ANKARA

(0)
Promosyon kodu yerleştirin.

Sepetinizde hiç ürün yok.

Karşılaştırılacak ürün eklemediniz.

Ara

Gelin Yolu Süsleme

Nikahın mekanda olup olmamasına göre değişiyor yaptığımız seremoni. Aşağıdaki aşamaların her anında, düğün planlayıcısı arkadaşımızın yanınızda olacağını belirtelim öncelikle.
Biz nasıl yapıyoruz bunu anlatalım.
Nikah mekanda olacaksa: Nikah memuru geldiğinde size haber verir ve hazırlanmanızı isteriz. Eğer beklediğiniz konukların tamamı gelmediyse ve salonun bir kısmı hala boşsa bize tüyo vermeniz yeterli. Memuru 10-15 dakika oyalayacak taktiklerimiz var. Artık nikah vaktiniz geldi, kaçmak isteyenler için arka kapıda bir şoförlü aracımız bekliyor olacak. Ama ikinizde hala yeriniz deyseniz sizi salonun kapısına kadar getiriyoruz. Sonrasında salonun aydınlatmasını azaltır, mevcut müziği kapatırız. Davetliler bireylerin farklı olduğunu anlar ve aralarında konuşmayı bırakıp dikkat kesilirler.

Önce nikah memuru nikah masasına gider ve yerine oturur. Siz hazırız dediğiniz an, seçmiş olduğunuz giriş müziğinizin sesini yükselterek açarız ve takip spot gireceğiniz kapıya yöneltiriz. Muhtemelen seçtiğiniz müzik 4-5 dakikalık bir parçadır ama sizin yürüyeceğiniz yol genellikle 20-30 saniye olacaktır. Bu sebeple müzik başlar başlamaz içeri girmenize gerek yok. Bırakın biraz heyecan yapsınlar. Hadi bakalım dediğinizde sizin için hazırladığımız yürüme yolundan geçerek NİKAH MASANIZA doğru alkışlar eşliğinde yol alacaksınız. Yerinize oturduktan sonra da bir müddet alkışlar devam edecektir. Nikah memuru tamam artık dedikten sonra şahitleri anons edecek ve çağıracak.
Nikah sonrasında sahneye geçip bir kaç saniye bekleyin, biz ilk dans parçanızı çalmaya başlayacağız. Sonrasını anlatmaya aşağıda devam ettik. Nikah mekanda olmayacaksa: Eğer nikahınız daha önceden olmuşsa ve sadece bir düğün yemeği veriyorsanız yukarıdaki sıralama biraz değişiyor tabii. Bir kere dışarıda bekleyen bir araç olmayacak. O iş geçmiş zaten. Nikah masasına doğru yürüyeceğiniz kısıma kadar sıralama tamamen aynı ama hemen ekleyelim. Nikah memuru gelmesi gitmesi gibi bir durum olmadığı için, ne zaman isterseniz sizi salona o zaman alırız. 15 dakika erken - 30 dakika geç, artık size kalmış. Evet, siz nikah masasına değil sahneye doğru yürüyor ve sahnenin ortasında duruyorsunuz. Muhtemelen hareketli bir giriş parçası seçtiniz ve bu parçayla dans edemeyeceksiniz. Bu sebeple siz sahneye geldiğinizde biz bir kaç saniye daha alkışların bitmesini bekliyoruz ve sonrasında giriş parçanızın sesini yavaşça azaltarak çıkıyor ve yine sesini yavaşça yükselterek dans parçanızı çalmaya başlıyoruz.
Siz de bu sırada ilk dansınızı yapmaya başlıyorsunuz. Hemen belirtelim seçtiğiniz dans müziği uzun olabilir ve siz bu kadar uzun süre dans etmek istemeyebilirsiniz. Gülmeyin, biz bu durumla çok sık karşılaşıyoruz. Siz bu kadar yeter dediğiniz andan itibaren biz parçanız bitmese bile yine yavaş yavaş şarkıdan çıkıyoruz. Dansınız bittikten sonra anne ve babalarınız masasına gidip elleri öpmeniz doğru olacaktır. Ya da onlar erken davranıp yanınıza gelirler ve sahnede tebriklerini alırsınız. Bundan sonrası bir kaç kare fotoğraf zamanıdır. Fotoğraf işi de bitince bizce hiç oturmadan davetlilerinizin masalarına gidip geldikleri için teşekkür etmek ve tebriklerini kabul etmek doğru olur. Biz bu sırada gelin yolu, nikah masası gibi salonu ve sahneyi dolduran ekipmanları kaldırıyor olacağız. Ve siz dolaşmaya başladığınızda orkestra sahneye çıkacak ve müziğe başlayacak.
Şimdi biraz da nasıl bir süsleme yapacağımızı anlatalım.
Tabii ki sizin isteklerinize göre hareket edeceğiz. Biz bir önceki sezondan kalma bir çok ekipmanı elimizden çıkartıp, yeni sezona yeni ekipmanlar ile girmekteyiz. Genellikle gelin yolu süsleme modellerinde size 15-20 kadar seçenek sunabilmekteyiz. Tabii ki bu modellerimizin hepsi sizin düğün mekanınıza uygun olmayabilir. Uygun olanları beraber değerlendirip, size ve mekanınıza en çok yakışanı bulmaya çalışacağız. Yine çoğunlukla 3 sağda ve 3 solda olmak üzere 6 adetlik takım haline süsleme yapmaktayız. Ancak yürüyeceğiniz yol uzunsa bu adetler kısa kalabilir. Bu takdirde 8-10-12-14 gibi sayılarda aksesuar kullanarak bir yol hazırlayacağız demektir. Yürüme yolu takımlarımızı canlı çiçekli, yapay çiçekli ve çiçeksiz olarak kullanabilmekteyiz. Eğer düğününüz açık mekanda ise, volkan show ve konfeti show çok hoş olacaktır. Ancak kapalı mekanların çoğu buna izin vermemektedir. Gelin yolu süsleme modellerimizin bir kısmının fotoğraflarını yukarıda görmektesiniz. Ancak dediğimiz gibi yeni sezonda yeni ekipman işlemelerimiz olmaktadır ve bir kısmını henüz kullanmamış bile olabiliriz. Bu sebeple fotoğrafını gördükleriniz haricinde diğer modellerimizi görmek için lütfen ofisimizi ziyaret ediniz.


EYVAH!

Seçiminizle Eşleşen Ürün yok.

 

* Yukaridaki Kategorİleri Takip Ederek Aradiğiniz Sayfayı Bulabilir ya da Buradan Hemen Anasayfaya’ya Dönüş Yapabilirsiniz.