Paisler Dekoratif Vazoda Teraryum

Etkileyici renklerle dolu bu cüretkar Teraryum, duygularınızı ifade etmenin tutkulu bir yoludur. Renklerin ve sevginin bir karışımı olan bu Teraryum anneler günü doğum gününde veya teşekkür ederken sevdiklerinizi mutlu bir şekilde şaşırtacak ve özel hissedecektir.
Ürün Kodu: SAKD117

Durumu: Stok mevcut değil

472,90 TL
Ürün Açıklaması
Detaylar

Amari Desenli Vazoda Kokulu Yasemin Çiçeği

Etkileyici renklerle dolu bu cüretkar teraryum, duygularınızı ifade etmenin tutkulu bir yoludur. Renklerin ve sevginin bir karışımı olan bu teraryum anneler günü doğum gününde veya teşekkür ederken sevdiklerinizi mutlu bir şekilde şaşırtacak ve özel hissedecektir.


Birinci sınıf kalitede çiçekler kullanılmaktadır.

  • Dekoratif Desenli Vazo
  • Kaktüs çiçekleri
  • Kalancuha
  • Areka

 

Işık: Çoğu kaktüs parlak, doğrudan güneş ışığını tercih eder. Kaktüsünüzü günde en az altı saat güneş ışığı alacağı bir yere yerleştirin.

Su: Kaktüsler kuraklığa dayanıklıdır ve sık sık sulanmasına gerek yoktur. Sulamalar arasında toprağın tamamen kurumasını bekleyin ve köklerin çürümesine neden olabileceğinden aşırı sulamamaya dikkat edin.

Toprak: Kaktüsler, etli bitkiler için özel olarak formüle edilmiş iyi drene olan toprağa ihtiyaç duyar. Çoğu fidanlıkta veya bahçe merkezinde önceden karıştırılmış kaktüs toprağı satın alabilirsiniz.

Vazo: Vazonın dibinde su birikmesini önlemek için drenaj delikleri olan bir vazo seçin. Kaktüsler biraz köke bağlı olmayı tercih eder, bu nedenle bitkinin mevcut saksısından biraz daha büyük bir saksı seçin.

Gübre: Kaktüslerin sık gübrelenmesine gerek yoktur, ancak ekstra besin sağlamak için büyüme mevsimi boyunca yılda bir veya iki kez özel bir kaktüs gübresi kullanabilirsiniz.

Kaktüs alırken sağlıklı görünen ve hasar veya hastalık belirtisi olmayan bir bitki seçin. Bitkinin iyi drene olan toprağa ve drenaj delikleri olan bir tencereye yerleştirildiğinden emin olun. Bazı kaktüslerin oldukça büyüyebileceğini unutmayın, bu nedenle sahip olduğunuz alana uygun bir tür seçin.

 

Teraryumlar, kendi kendine yeten bir ortamda çeşitli bitkiler yetiştirmek için kullanılabilecek popüler bir kapalı bahçe türüdür. Bir teraryum oluşturmakla ilgileniyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler şunlardır:

Kap: Işığın içerideki bitkilere nüfuz etmesini sağlayacak şeffaf bir cam veya plastik kap seçin. Kavanozlar, kaseler ve hatta ampuller dahil çok çeşitli kaplar kullanabilirsiniz.

Toprak: Yetiştirmeyi planladığınız bitki türlerine uygun, iyi drene olan bir toprak seçin. Teraryumlar için özel olarak tasarlanmış önceden karıştırılmış bir toprak kullanabilir veya kum, turba yosunu ve perlit karışımı kullanarak kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Bitkiler: Teraryumunuzun içindeki yetiştirme koşullarına çok uygun bitkileri seçin. Örneğin, teraryumunuz düşük ışıklı bir alanda olacaksa, gölgede başarılı olan bitkileri seçin. Teraryumlar için bazı iyi seçenekler arasında yosun, eğrelti otları, sulu meyveler ve hava bitkileri bulunur.

Aksesuarlar: Teraryumlar, kayalar, kum, kabuklar ve minyatür figürinler gibi çeşitli dekoratif aksesuarlarla özelleştirilebilir. Bunlar teraryumunuza görsel ilgi katabilir ve bitkileriniz için doğal görünümlü bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir.

Bakım: Teraryumlar minimum bakım gerektirir, ancak kabın içindeki nem seviyelerini izlemek ve bitkiler için doğru miktarda ışık sağlamak önemlidir. Teraryumunuzu ancak toprak dokunulduğunda kuruduğunda idareli bir şekilde sulayın ve teraryumu bir pencerenin yanına veya büyüyen bir ışığın altına yerleştirerek bitkilere ışık sağlayın.

Bir teraryum oluşturmak eğlenceli ve ödüllendirici bir iç mekan bahçe projesi olabilir. Doğru kap, toprak, bitki ve aksesuarlarla iç mekanda gelişecek güzel bir minyatür bahçe oluşturabilirsiniz.

 

Teslimat Koşulları

  • Çiçek siparişi alıcı formunda belirtmiş olduğunuz alıcı adresine yapılacaktır.
  • Çiçek siparişi için alıcıya belirtilen adreste ulaşılamaz ise, çiçek apartman görevlisi, komşu veya arkadaşına imza karşılığı teslim edilebilir.
  • Bazı oteller, hastaneler, iş yerleri ve okullar güvenlik nedeniyle, çiçeğin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin vermemektedirler. Bu durumda çiçek ilgili yerdeki görevli tarafından alıcıya iletilmek üzere imza karşılığı teslim alınmaktadır.
  • Çiçek gönder mede, Çiçek tasarımlarımızda kullandığımız yan ürün ve malzemelerde (kurdele, çakıl taşları, vazo vb.), mevsime ve stok durumuna göre değişiklikler gösterebilir.

Teslimat Şatları

Müşteri Yorumları
Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapınız veya üye olunuz

Ürün Etiketleri
Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.