WOODY Dekoratif Vazoda Ortanca Saksı Çiçeği

Unutmayın ki birinci kalitede özel olarak hazırlanmış güzel dekoratif vazo ile bir sunumla ortanca siparişi gönderimi, mükemmel bir hediye olacaktır. Sevdiklerinize ortanca siparişi verip, ortanca göndermenin keyfe dönüştüğü çiçekçi.
Ürün Kodu: C-SAKD102

Durumu: Stok mevcut değil

595,00 TL
Ürün Açıklaması
Detaylar

WOODY Dekoratif Vazoda Ortanca Saksı Çiçeği

Ortancalar, genellikle özel günlerde, takdir ve içten duygularla ilişkilendirildikleri için çeşitli durumlar için güzel ve anlamlı bir hediye olabilir. Ortanca çiçeği hediye etmekle ilgili bazı ipuçları:

 • Doğru rengi seçin - Ortancalar, her biri kendi sembolik anlamı olan çeşitli renklerde gelir. Örneğin, mavi ortancalar genellikle dinginlik ve sakinlikle ilişkilendirilirken, pembe ortancalar aşkı ve romantizmi temsil edebilir. Ortanca hediyenizin rengini seçerken durumu ve alıcının tercihlerini göz önünde bulundurun.
 • Sağlıklı bir bitki seçin - Saksı ortanca bitkisi veriyorsanız, hasar, haşere veya hastalık içermeyen sağlıklı bir bitki seçtiğinizden emin olun. Güçlü gövdeleri, canlı yaprakları ve bol tomurcuğu veya çiçeği olan bir bitki arayın.
 • Kişisel bir dokunuş ekleyin - Ortanca hediyenize duygularınızı ve niyetlerinizi ifade ederek kişisel bir not veya kart eklemeyi düşünün. Vazo, kurdele veya küçük bir dekoratif obje gibi ortancaları tamamlayan başka küçük hediyeler veya eşyalar da ekleyebilirsiniz.
 • Uygun bakımı sağlayın - Ortancaların gelişmesi için düzenli sulama, uygun toprak koşulları ve yeterli güneş ışığı veya gölge gibi özel bakım gerekir. Alıcınıza ortanca hediyesine nasıl bakacağına dair talimatlar verdiğinizden emin olun veya mümkünse kendiniz bakmayı teklif edin.

Genel olarak, doğru bitkiyi seçtiğiniz, kişisel bir dokunuş kattığınız ve uygun bakımı sağladığınız sürece ortanca çiçeği hediyesi vermek düşünceli ve anlamlı bir jest olabilir.

Birinci sınıf kalitede Orkideler kullanılmaktadır.

Ortanca gönderimi içinde aşağıda bulunan ürünler kullanılmaktadır.

 • Ortanca Saksı Çiçeği
 • Dekoratif Desenli Ayaklı Vazo

Ortanca Bakımı En iyi Şekilde Nasıl Yapılır

Ortancalar bahçenize veya evinize güzel ve ödüllendirici bir katkı olabilir, ancak gelişmek ve en iyi çiçeklerini üretmek için özel bakım gerektirirler. İşte en iyi ortanca çiçeğine nasıl bakılacağına dair bazı ipuçları:

 • Sulama - Ortancaların gelişmesi için tutarlı neme ihtiyacı vardır, bu nedenle özellikle sıcak ve kurak dönemlerde düzenli olarak suladığınızdan emin olun. Kök çürümesine yol açabileceğinden aşırı sulamaktan veya toprağın su basmasına izin vermekten kaçının.
 • Toprak Ortancaları, organik madde bakımından zengin, iyi drene olan toprağı tercih eder. Toprağınız çok ağır veya kil benzeri ise, drenajını ve verimliliğini artırmak için kompost veya diğer organik malzemelerle değiştirmeyi düşünün.
 • Güneş ışığı - Ortancalar, özellikle günün en sıcak saatlerinde kısmi gölgeyi veya filtrelenmiş güneş ışığını tercih eder. Çok fazla doğrudan güneş ışığı çiçeklerin ve yaprakların solmasına veya yanmasına neden olabilir.
 • Gübreleme - Ortancalar, 10-10-10 veya 12-12-12 formülü gibi dengeli bir gübre ile düzenli gübrelemeden yararlanır. Etiketteki talimatları izleyerek gübreyi erken ilkbaharda ve tekrar yaz sonunda uygulayın.
 • Budama - Ortancalar, şekillerini korumak, ölü veya hastalıklı odunları çıkarmak ve yeni büyümeyi ve çiçeklenmeyi teşvik etmek için budamadan yararlanabilir. Budamanın zamanlaması ve yöntemi, sahip olduğunuz belirli ortanca türüne bağlıdır, bu nedenle çeşitliliğinizi araştırın ve buna göre budayın.

Genel olarak, en iyi ortanca çiçeğine bakmak, sulamaya, toprağa, güneş ışığına, gübrelemeye ve budamaya dikkat gerektirir. Doğru koşulları ve bakımı sağlayarak bol ve renkli çiçekler açan güzel, sağlıklı ortancaların tadını çıkarabilirsiniz.

 

Teslimat Koşulları
* Çiçek siparişi alıcı formunda belirtmiş olduğunuz alıcı adresine yapılacaktır.
* Çiçek siparişi için alıcıya belirtilen adreste ulaşılamaz ise, çiçek apartman görevlisi, komşu veya arkadaşına imza karşılığı teslim edilebilir.
* Bazı oteller, hastaneler, iş yerleri ve okullar güvenlik nedeniyle, çiçeğin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin vermemektedirler. Bu durumda çiçek ilgili yerdeki görevli tarafından alıcıya iletilmek üzere imza karşılığı teslim alınmaktadır.
* Çiçek gönder mede, Çiçek tasarımlarımızda kullandığımız yan ürün ve malzemelerde (kurdela, çakıl taşları, vazo vb.), mevsime ve stok durumuna göre değişiklikler gösterebilir.
Teslimat Şatları

Müşteri Yorumları
Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapınız veya üye olunuz

Ürün Etiketleri
Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.