CAMBRIA LIKE ORKİDE BAKIMI

About Magento Store

Orkide Bakımı

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi luctus. Duis lobortis. Nulla nec velit. Mauris pulvinar erat non massa. Suspendisse tortor turpis, porta nec, tempus vitae, iaculis semper, pede.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi luctus. Duis lobortis. Nulla nec velit. Mauris pulvinar erat non massa. Suspendisse tortor turpis, porta nec, tempus vitae, iaculis semper, pede. Cras vel libero id lectus rhoncus porta.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi luctus. Duis lobortis. Nulla nec velit.

Vivamus tortor nisl, lobortis in, faucibus et, tempus at, dui. Nunc risus. Proin scelerisque augue. Nam ullamcorper. Phasellus id massa. Pellentesque nisl. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Nunc augue. Aenean sed justo non leo vehicula laoreet. Praesent ipsum libero, auctor ac, tempus nec, tempor nec, justo.

Maecenas ullamcorper, odio vel tempus egestas, dui orci faucibus orci, sit amet aliquet lectus dolor et quam. Pellentesque consequat luctus purus. Nunc et risus. Etiam a nibh. Phasellus dignissim metus eget nisi. Vestibulum sapien dolor, aliquet nec, porta ac, malesuada a, libero. Praesent feugiat purus eget est. Nulla facilisi. Vestibulum tincidunt sapien eu velit. Mauris purus. Maecenas eget mauris eu orci accumsan feugiat. Pellentesque eget velit. Nunc tincidunt.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi luctus. Duis lobortis. Nulla nec velit. Mauris pulvinar erat non massa. Suspendisse tortor turpis, porta nec, tempus vitae, iaculis semper, pede. Cras vel libero id lectus rhoncus porta. Suspendisse convallis felis ac enim. Vivamus tortor nisl, lobortis in, faucibus et, tempus at, dui. Nunc risus. Proin scelerisque augue. Nam ullamcorper

Maecenas ullamcorper, odio vel tempus egestas, dui orci faucibus orci, sit amet aliquet lectus dolor et quam. Pellentesque consequat luctus purus.

Nunc et risus. Etiam a nibh. Phasellus dignissim metus eget nisi.

 

To all of you, from all of us at Magento Store - Thank you and Happy eCommerce!

John Doe
Some important guy

 

 


 
CAMBRIA LIKE ORKİDE


CAMBRIA LIKE ORKİDE

 

 Cambria benzeri bitki türleri melezdir ve bu nedenle vahşi oluşmazlar. Cambria melez orkide guruplarının ortak adıdır. Bu 'üst' bitkiler dünyanın her yerinden gelmektedirler. Belçikalı Charles Vuylsteke, ilk 1900 yılında, Cambria Vuylstekeara 'Peluş', Cambria benzeri bir bitki üretmiştir . Bunlar Cambria Odontoglossum, Cochlioda, Miltonia, Oncidium ve Brassia’ dır. Cambria benzeri aile çok büyüktür. Cambria benzeri orkide çeşitleri; Beallara, Burrageara, Colmanara, Miltonidium, Odontonidium, Odontoglossum, Vuylstekeara, Brassia, Burrageara’ dır. Çiçeklerin boyutu ve şekli muazzam değişmektedir; bir buçuk santimetre üzerindedir, yıldız şeklinde ve neredeyse yuvarlaktır. Çiçekler güzel işaretlenmiştir. Kahverengi, kırmızı ve mor hakim renkleridir, aynı zamanda pembe ve turuncu renkleride vardır. Cambria’ ın en çok sevilen rengi ve beyaz ve sarı renklerdir, bordo renkli Cambria seven az sayıdadır.

 

CAMBRIA LIKE ORKİDE BAKIMI

 

  Cambria direk güneş ışınlarını sevmez, gün ışığı alan yerleri severler. Bitkinin ideal ortam sıcaklığı 16 ve 21 ˚ C arasındır. Ortalama çiçeklenme süresi altı haftadır. Bitki vermesi için yaz döneminde her seferinde beş ila yedi gün, kış döneminde ise her yedi ile on gün boyunca oda sıcaklığında su dolu bir kaba bitkiyi yerleştirin. Su az verildiği zaman bitkideki yumru kurur. Yaz aylarında ayda bir kez suya orkide gıdası ekleyin. Kış aylarında ise her iki ayda bir orkide gıdasının yarısını verin. Bitki çiçeklenmesini tamamlandığında, kuruyan kısımlarını kesin ve daha sonra bitkinin çiçeklenme döneminde aynı işlemi tekrar yapın. Yine yaklaşık dokuz ay sonra Cambria çiçek açabilir. Bu bitki bir veya daha fazla yeni tomurcuk gelişir. Bu yeni tomurcuk büyümesini tamaladığında sert bir yeşil disk görünür bu yeni bir yumrudur. Sözde yumru tamamen sert ve dolduğunda yeni tomurcukları oluşturmak için, bitkinin belli bir zaman dinlenmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde iki haftada bir kes sekiz hafta boyunca su verilmesi gerekir. Bitkinin bulunduğu ortam sıcaklığı 16 ve 17'ye ˚ C olmalı ve karanlık bir ortam olmamalıdır. Yeni çiçek sapı görüldüğü anda daha fazla su verin. daha Cambria Orkide bahar ve yaz aylarında açık havada yetiştirilebilir. Ancak direk güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Sıcaklık 9 altında˚ C veya28.˚ C üzerinde olmamalıdır. Saksı değişimi sonrasında ilk iki ay için bitkiye ekstra suni gübre verin.

 

ORKİDE VE BAKIMLARI

CAMBRIA LİKE ORKIDE BAKIMI
CATTLEYA ORKIDE BAKIMI 
CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM NOBILÉ ORKIDE BAKIMI
EXCEPTİONAL ORKIDE BAKIMI
MILTONIA ORKIDE BAKIMI
ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI
PAPHIOPEDILUM ORKIDE BAKIMI
PHALAENOPSIS ORKIDE BAKIMI
VANDA ORKIDE BAKIMI BAKIMI
ZYGOPETALUM ORKIDE BAKIMI