VANDA ORKIDE BAKIMI

VANDA ORKIDE BAKIMI BAKIMI


VANDA ORKIDE 


Vanda Hindistan ve Sri Lanka Kuzey Avustralya'ya, doğada yaygın olan bir orkide olduğunu. Vanda büyür ve ağaçlarda çiçek.Kökleri havada gevşek asmak ya da ağaç etrafında sarılır.

Vanda o tiao hua 'ya da' hava bitki 'olarak adlandırılan Alvin Semedo, tarafından 1613 yılında keşfedildi. Hava kökleri sünger olarak hareket ve hızla nem büyük bir emebilir. Bu kökler aynı zamanda bitkinin sıkıca büyüyor hangi ağaca demirlemiş kalmasını sağlamak. Bitki bu nedenle herhangi bir toprak gerek yoktur. Saksı toprağı kökleri çürümeye neden olur.

Vandas nadir orkide ve sadece daha iyi çiçekçi ve bahçe merkezleri satın alınabilir. Onlar küçük çiçekli ve büyük çiçekli çeşitleri tüm yıl boyunca mevcuttur. Çiçekler küçük turuncu pembe / mavi dev değişir. Vanda renklerin en çekici yelpazesi ile orkide olduğunu. Bitki gökkuşağının her renk ortaya çıkar. 


VANDA ORKIDE BAKIMI


ATIN ALINDIKTAN SONRA BAKIM

İsraf Vanda cam vazoda hafif noktada iyi yetişir. Bitki mümkün olduğu kadar hafif, ancak yaz aylarında doğrudan güneş ışığı ihtiyacı var. Optimum sıcaklık 17-28 olan o C Ortalama son altı ila sekiz hafta çiçekli.

Bir 'hava bitki' Vanda sürekli su ihtiyacı yoktur gibi. Ilık su ile vazo haftada iki kez yarım doldurup yaklaşık yarım saat sonra tekrar boşaltın. Mart ve Eylül ayları arasında bir iki hafta sonra suya orkide gıda eklemek için iyi bir fikirdir. 

ÇIÇEKLENME SONRASI BAKIM

Çiçekli tamamen eski dalı kesti sonra. Yeterli ışık varsa, Vanda son çiçeklenme altı ay içinde tekrar çiçek yapabilirsiniz. Yeni tomurcuk eski kolu üzerinde yapraklar arasında görünür.

Yaz aylarında Vanda neredeyse bakım hiçbir gerekir gölgede, bahçede yerleştirilebilir. Ancak, dış ortam sıcaklığı 8 üzerinde kalmak var mı ° C Bitki daha sonra örneğin bir vazo olmadan bir ağaç asılabilir. Bitki uzun kuru ve güneşli bir dönemde düzenli olarak püskürtülür gerekmez.

KÖKEN

Vanda doğal yaşam alanı Kuzey Avustralya, Hindistan ve Sri Lanka uzanır. Vanda Singapur ulusal çiçeğidir. Çiçek da yoğun Hawaii çiçek Dinlenme kullanılır. 

ORKİDELER VE BAKIMLARI

CAMBRIA LİKE ORKIDE BAKIMI
CATTLEYA ORKIDE BAKIMI 
CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM NOBILÉ ORKIDE BAKIMI
EXCEPTİONAL ORKIDE BAKIMI
MILTONIA ORKIDE BAKIMI
ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI
PAPHIOPEDILUM ORKIDE BAKIMI
PHALAENOPSIS ORKIDE BAKIMI
VANDA ORKIDE BAKIMI BAKIMI
ZYGOPETALUM ORKIDE BAKIMI