CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI

Cymbidium orkide


CYMBIDIUM ORKIDE

 

Bugünün Cymbidiums atalarının çoğu 1200 ve 2800 metre (3900 ve 9000 feet) arasında bir yükseklikte Himalayalar ormanlarında kaynaklanmıştır. Hindistan dağlardan Asya cymbidium kemer sıcak güney içine doğru aşağı Çin, Kore ve Japonya'ya uzanan ve. 44 botanik türü vardır.

Cymbidiums toprakta ve ağaçlarda hem büyür. Önemli melez Avrupa chateau bahçelerde üretilen ve kış bahçesinde alışılmadık bir şey var sevdim üst sınıfların bir hobi idi. Melez bir sürü sonra da Kaliforniya, Avustralya ve Hollanda'da üretildi.

Pot Cymbidiums bir çeşitli üretim 1985 yılından bu yana ağırlıklı olarak Hollanda'da yer alan olmuştur. pot cymbidium kullanılabiliyor Ağustos ve Mart ayları arasında daha iyi çiçekçi ve bahçe merkezlerinden. Cymbidiums ile bir ayrım minis, büyük çiçekli ve kaskad çeşitleri arasında yapılır.

Pot Cymbidiums uzun, dar yaprakları vardır. Uzun kol altı veya daha fazla çiçek taşır. Bitki en az bir şube, ama çoğu zaman daha fazlası vardır. Ile cymbidium renk spektrumu aralıkları, yeşil, sarı, beyaz, pembe ve kahverengi kırmızı. Eski bir bitki, bu üretebilir şube daha olduğunu.

 

CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI


Hafif bir noktada bitki yerleştirin ama güneş tam ısı kaçının. Temiz hava sağlayın, ancak taslak veya soğuk kaçının. Hiçbir aşırı sıcaklıklar. İdeal bitkiler geceleri biraz soğuk olmalıdır. Dört ila altı hafta boyunca çiçek açan bitki.

Bitki satın aldıktan sonra, hemen bırakın. Düzenli su. Tercihen haftada bir kez on dakika bitki bırakın.Bitki tamamen akmasını sağlayın pota aşırı su kaçının. Satın alındıktan sonra bitki beslemek için hiçbir gerek yoktur.

Tamamen çiçekli sonra bitkin dalı kesti. Bitki bir sonraki yıl tekrar bir veya daha fazla şube üretebilir yeni pseudobulbs bir dizi, geliştirecektir. Yılda bir kez çiçek açan bitki. Doğal çiçeklenme dönemi Eylül ve Nisan arasında olduğunu. Çiçekli sonra tekrar çiçek için bitki almak zordur.

Bitki gün boyunca çok sıcak bir yer yer olmamalıdır. Bitki gerekirse çiçekli sonra bir gölgelik dışında yerleştirilebilir. Sıcaklık gece altında altı derece düşmesi olmayabilir. De bitki su ve her sulama kez gıda eklemeye devam edin. Bitki Eylül başında serin bir yer kapalı konulmalıdır.

Bu büyümeye başladığında tercihen ilkbaharda bitki repot. Mümkün olduğunca kökleri zarar vermemek için çalışıyor iken pot çıkarın. İyice kökleri durulayın. Bir tencerede bitki yerleştirin ve tercihen ışık orkide toprak ile doldurun. Toprak güzel ve nemli olduğundan emin olun ve hemen beslemek. Bitki kurtarabilirsiniz böylece, saksı değişimi gün sonra bir dizi için su yok. 


ORKİDELER VE BAKIMLARI

CAMBRIA LİKE ORKIDE BAKIMI
CATTLEYA ORKIDE BAKIMI 
CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM NOBILÉ ORKIDE BAKIMI
EXCEPTİONAL ORKIDE BAKIMI
MILTONIA ORKIDE BAKIMI
ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI
PAPHIOPEDILUM ORKIDE BAKIMI
PHALAENOPSIS ORKIDE BAKIMI
VANDA ORKIDE BAKIMI BAKIMI
ZYGOPETALUM ORKIDE BAKIMI