DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI

ORKIDE BAKIMI

DENDROBIUM ORKIDE

Doğada Dendrobium ağaçlar ve kayalar üzerinde yetişir. Adı zaten her şeyi söylüyor: 'dendron' 'ağaç' ve 'bios' hayat 'anlamına için Yunanca bir kelimedir.

Dendrobium sonbaharda bir zirve ile, tüm yıl boyunca mevcuttur.Dendrobium, compactum ve Phalaenopsis melez iki türü vardır.Compactum çeşitleri genellikle de bu nedenle daha küçük çiçekler (1 ile 7 santimetre) ile birkaç dal birden bastonlar (tam yetişkin pseudobulbs) var, ve. Phalaenopsis melez büyük çiçekler (7 santimetre veya daha büyük) ile bir ya da iki şubesi var.

Bitkilerin hepsi her kamış üzerinde 4-8 yaprakları ile, en az üç veya dört baston sahiptir. Compactum tür beyaz, mavi ve pembe ve Phalaenopsis melez beyaz gelir, pembe, mor, mavi, kırmızı, sarı, yeşil, kahverengi ve krem gelir. Bazı Dendrobium tür kokulu. Toplam binden fazla Dendrobium türü bulunmaktadır. 


DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI

Dendrobium doğrudan güneş ışığı yaz ve kış aylarında hafif bir nokta tercih, ama değil.

Dendrobium için ideal sıcaklık 18 ila 22 ° C dir Sekiz ila oniki hafta için compactum tür çiçek. Bir bitki birkaç şubesi olduğundan, bitki 12-16 hafta çiçek devam edebilirsiniz. Phalaenopsis türler 10-16 haftalık bir çiçeklenme dönemi var.

Tercihen yağmur suyu ile haftada bir kez su bitki,. Eğer ılık suya batırmayın eğer bitki geleni yapar.Dendrobium kökleri Suya karşı çok duyarlı olduğu için, artık su uzak döküldü gerekmektedir. Yıl boyunca ayda bir kez orkide gıda ile bitki besleme, ama kışın daha az miktarda verir.

Sadece Dendrobium çiçekli bittikten pseudobulb üst yaprak üzerinde çiçek sapı kesin. Sen çiçek sırasında olduğu gibi çiçekli sonra aynı bitki için bakım gerekir. Repot gerek yoktur.

Phalaenopsis türler ilkbaharda oluşturan yeni bir pseudobulb tekrar çiçek yapabilirsiniz. Bu yeni pseudobulb meydana geldiğinde, bir ya da iki yeni şube üretebilir. Compactum tür yeni pseudobulbs üzerinde çiçek değil, aynı zamanda aynı kamışı üzerinde.

Compactum türleri ile yeni bir şube için forma altı ay sürer. Sonra bitki büyür kadar başka bir on altı hafta var. Aynı dalda bitki çiçek, bu çiçek kadar altı hafta sürer. Phalaenopsis türler tekrar çiçek on ay gerekir.

Dendrobium düzenlemeler iyi çalışır güçlü bir bitkidir. 

KÖKEN

Dendrobium Yeni Zelanda kadar Japonya, Yeni Gine, Avustralya ve Güney-Doğu Asya arasındaki bölgede kaynaklanmaktadır. Tüm bilgileri okuyun Dendrobium Nobilé burada.


ORKİDELER VE BAKIMLARI

CAMBRIA LİKE ORKIDE BAKIMI
CATTLEYA ORKIDE BAKIMI 
CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM NOBILÉ ORKIDE BAKIMI
EXCEPTİONAL ORKIDE BAKIMI
MILTONIA ORKIDE BAKIMI
ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI
PAPHIOPEDILUM ORKIDE BAKIMI
PHALAENOPSIS ORKIDE BAKIMI
VANDA ORKIDE BAKIMI BAKIMI
ZYGOPETALUM ORKIDE BAKIMI