ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI

MILTONIA ORKIDE BAKIMI


ONCIDIUM ORKIDE


Oncidium Orta ve Güney Amerika ormanlarında yetişmektedir.Vahşi Oncidium ağaç ve kaya yarıklar bulunabilir. Bu kıyısında ve dağlarda hem de oluşur. Oncidium da Kaplan Orkide denir.

Çiçek iyi stoklanmış bir bahçe merkezleri ve çiçekçiler yıl boyunca mevcuttur. Oncidium çiçekleri arasında iki santimetre civarında genellikle. Her dal çiçek çok sayıda vardır. Oncidiums ağırlıklı olarak sarı ve rustik, ama beyazdan kahverengi tonlarına kadar diğer renkler de mevcuttur. 


ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI

Doğrudan güneş ışığı alan güneşli bir nokta ama değil bitki yerleştirin. İdeal sıcaklık 16 ila 22 o C Çiçekli altı ile sekiz hafta civarında sürer.  

Haftada bir kez su bitki. Bitki kökleri suda durmak yok emin olun. Bu nedenle artık su sulama sonra, dış kap çıkarılmalıdır. Tercihen yağmur suyu kullanın. Özel orkide gıda ile ayda bir kez besleyin.

Çiçekli sonra bitki tercihen bir soğutucu nokta konulmalıdır, ama (değil doğrudan güneş ışığı altında) hafif olmalıdır. Bitki daha sonra yeni pseudobulbs üretecek. Bu pseudobulb kalınlaştırmak (kamışı) gerekiyor. Yeni bir dal uzun yaprağın tarafında bu kalınlaşma ortaya çıkacaktır. Yeni çiçekler ortaya çıktı zaman, bitki oturma odasına iade edilebilir. Doğal çiçekli yaz ve sonbaharda ortaya çıkar.

Çiçekli bir ay sonra bir kez beslemeye devam. Şube altındaki kapalı ölü çiçeklerle şube kesin. Çok büyük aldığında bitki repot. Düz çiçekli sonra yapın. Bitki daha sonra iki ya da üç yeni bitkiler ayrılabilir.

Iyi tedavi edilirse, bitki, yeni pseudobulbs üretecek bazı bitkiler hemen yeni şube üretecek, bu bir yıl sürer diğer bitkilerle iken. Çiçekli olan bir pseudobulb tekrar çiçek olmaz. Bitki tam olarak yetiştirilen zaman yeni bir şube üretebilir taze pseudobulbs yapar. Bitki hava kökleri oluşturur, bunlar çıkarılmamalıdır. 


ORKİDELER VE BAKIMLARI

CAMBRIA LİKE ORKIDE BAKIMI
CATTLEYA ORKIDE BAKIMI 
CYMBIDIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM ORKIDE BAKIMI
DENDROBIUM NOBILÉ ORKIDE BAKIMI
EXCEPTİONAL ORKIDE BAKIMI
MILTONIA ORKIDE BAKIMI
ONCIDIUM ORKIDE BAKIMI
PAPHIOPEDILUM ORKIDE BAKIMI
PHALAENOPSIS ORKIDE BAKIMI
VANDA ORKIDE BAKIMI BAKIMI
ZYGOPETALUM ORKIDE BAKIMI